Abdulkadir Parmak’ın Yeni Adresi Gaziantep Fk

Abdulkadir Parmak Kariyerine Gaziantep’de Devam Ediyor

Bilindiği gibi Trabzonspor’da oldukça sevilen başarılı futbolcu geçtiğimiz günlerde karşılıksız olarak Gaziantep FK’ya kiralandı. Trabzonspor tarafından yapılan açıklamada oyuncunun gelecek sezonu Gaziantep Futbol Kulübünde geçireceği ve bedelsiz olarak kiralandığı duyuruldu. 94 doğumlu futbolcu aslen Trabzonlu olup orta saha mevkidedir. Bireysel yetenekleri ile sıkça yaptığı estetik çalımlar ve 2 3 oyuncuyu geçip oyunu açması ile hocalar ve taraftarlar tarafından takdir görür.

2018-2019 yılları sezonunda gerçekleşen bütün hazırlık maçlarında Trabzonspor’un orta sahasında yer buldu. 28 yaşındaki tecrübeli futbolcu kariyerinin başında Yenimahallespor’da iken dahi a takımda kendine yer bulacağının işaretlerini veriyordu. Canlı maç izle ile tüm detayları görebilirsiniz.

Abdulkadir Parmak’ın Kariyeri

Orta sahanın hem sağında hem solunda hem de merkezde rahat bir şekilde oynayabilen oyuncu kariyerinin bir döneminde Ümraniyespor’da top koşturmuş ve burada 10 numara mevkiinde bulunmuştu. Ancak uyum sağlayamamış ve orta saha mevkiine geri dönmüş. Trabzonspor’da ilk zamanlarında genç yetenek olarak sık sık adı anıldı. Maç esnasında sık sık duyulan Abdülkadir Parmak golleri taraftarı heyecanlandırdı. Sıçrama yaptığı maç ise hiç kuşkusuz Sivasspor ile yapılan kıran kırana maçtı. Bu maçta attığı gol ve oyuna katkısı ile takımın ruhunu oluşturdu. Bireysel performansında göze çarpan top kazanması, dikine rahat gidebilmesi ve kısa alanda yaptığı akıl dolu paslaşmalardı.

Abdulkadir Parmak Yeni Takımına Adapte Olacak Mı?

Taraftarium24 platformunda verilen haberde Parmak futbol severler tarafından sürekli olarak gereken değeri görmediği yorumuyla değerlendirilen bir oyuncu oldu. Bunun sebebi gerek milli takıma çağırılmaması gerekse yeteneklerini daha iyi göstereceği üç büyüklerden teklif gelmemesi. İyi bir dinamizmi olması alan kontrolü, hızlı karar verme ve topsuz oyunda başarısı ile son derece verimli bir futbolcudur. Her yaz çalışmalara diğer oyunculara nazaran daha erken başlaması da hırslı biri olduğunun göstergesi.

Trabzonspor kontratının sonlanmasının ardından futbol kariyerinin nereye evrileceği merakla beklenen Parmak yönetici ekip tarafından Gaziantep FK’ya kiralandı. Bunda temel faktör nispeten yaşının ilerlemiş olması ve Trabzonspor alt yapısında hazır bekleyen yetenekli genç yıldızların önünü açmak istemesi. Trabzonspor takımı gençleştirme kararıyla hareket etse de Parmak her zaman şapkadan tavşan çıkarak bir oyuncu olarak Gaziantep’e büyük katkılar sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir