Canlı Haber

Canlı haber izlemek her haber takibi yapan kişi için son derece önemli bir olaydır. Canlı haberleri izlemenin faydaları çoktur ancak canlı haberlerin özellikle son dakika gelişen canlı haberlerin ufak eksikleri vardır. Bir son dakika haberinin erken haberlerinde, genellikle o sırada mevcut olan sınırlı bilgi nedeniyle ayrıntılar genellikle kabataslaktır.

Örneğin, Sago Madeni felaketi sırasında, on iki madencinin hepsinin canlı bulunduğuna dair ilk raporlar vardı, ancak haber kuruluşları daha sonra sadece birinin hayatta kaldığını öğrendi. Genellikle daha az önemli haberler için de haber bültenlerinde hızlı olmanın önemli olduğu düşünülür. Bu tür haberler, bilgilerin yanlış veya ciddi şekilde eksik olduğu tespit edilse bile daha sonra güncellenmeyebilir. Birisi daha sonra olayı araştırmak isterse, yalnızca eksik bilgiler bulunabilir.

Bir başka eleştiri de, 24 saatlik haber kanallarının zamanı doldurmak için ihtiyaç duyduğu haberin önemi ve aciliyeti haber değeri taşır mı tartışmalı yumuşak olaylara (örneğin, nesli tükenen bir pandanın doğum yapması) son dakika bilgilendirmesi uygulanması olmuştur. Genellikle bu tarz zaman doldurmaya çalışan firmalar bir haberin flash haber diye tanıtılıp zaman doldururlar. Tüm haberler tanım gereği son dakika olduğundan ve bazı yönlerden son dakika haberi, henüz haber yok anlamına geldiğinden, terim genellikle gereksizdir.

Bazen de haber kanalları clickbait son dakika haberi yapabilmektedir. Clickbait, haberin içeriğinin haber başlığıyla uymaması veya tıklanma için haber değeri taşımayan bir duruma acil haber gibi başlıklar atılmasıdır. Bu da haber kanallarına yapılabilecek bir eleştiridir. Çünkü, sadece yayın akışını doldurmak için maalesef elzem olmayan haberleri de ekleyebilmektedirler.

Canlı haber haberleri ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi https://www.canlihaber.com/  adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir