E-Spor Şampiyonası Tüm Dünyada Canlı Yayınlanıyor!

E-Spor Şampiyonası Tüm Dünyada Canlı Yayınlanıyor!

E-spor veya elektronik spor, bilgisayarlarda, konsollarda ve el cihazlarında oynanan rekabetçi video oyunlarıdır. Normal spor turnuvalarında olduğu gibi, e-spor takımları zafer kazanmak için birbirleriyle yarışırlar. Aslında, e-spor o kadar popüler hale geldi ki artık televizyonda yayınlanıyor. Normal spor kanalları sonunda e-spor göstermeye başladığından beri, küresel oyun topluluğu hiç bu kadar bağlantılı olmamıştı. Cloudbet

Ayrı Ayrı Eğitim Merkezleri Yapılıyor!

İlk Küresel E-spor Şampiyonası (GESC), dünyanın her yerinden çevrimiçi oyuncuları ağırladı. Uluslararası E-spor Federasyonu’nun (FEESIV) ev sahipliği yaptığı GESC, elektronik sporların artan popülaritesini sergileyerek bir başarı elde etti. Şampiyonada temsil edilen on üç farklı oyun vardı. Dünyanın her yerinden yarışmacılar bu çok platformlu turnuvaya bir web tarayıcısı aracılığıyla katıldı.

Tüm oyunlar, WASD klavye kontrolleri ve bir xbox denetleyicisi olan PC veya Mac bilgisayarlarda oynandı. Oyunlar, birinci şahıs nişancılardan gerçek zamanlı stratejiye ve çok oyunculu çevrimiçi savaş arenalarına (MOBA) kadar uzanıyordu. Tüm oyunlar, adillikleri ve oyun standartları açısından önceden seçilmiştir. Tüm maçlar kaydedildi ve izleyicilerin YouTube üzerinden erişmesi için yüklendi.

Katılımcılar için erişilebilirliği artırmak için, GESS organizatörleri her oyunun bölgesi için ayrı eğitim merkezleri tahsis etti. Bu şekilde yeni katılımcılar, her oyun için kontrol şemalarına ve oyun stratejilerine aşina olabilirler. Ek olarak, ev sahipleri, katılımcılara oyun oynama becerileri konusunda yardımcı olacak koçlar sağladı.

Antrenörler ayrıca oyuncuların oyunlarını geliştirebilmeleri için hatalarını anlamalarına yardımcı oldu. Katılımcılar ayrıca pratik yapabilecekleri ve birbirleriyle rekabet edebilecekleri çevrimiçi oyun toplulukları oluşturmaya teşvik edildi. Her e-spor takımının Küresel E-Spor Şampiyonası’nda çeşitli ödüller kazanması nedeniyle tüm bu çabalar meyvesini verdi. Son günlerde e-spor geleneksel spor müsabakalarını geçmiş durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir