Galatasaray

Galatasaray’dan Icardi’nin Takımda Kalması İçin Yeni Teklif

Galatasaray’da Icardi takımda tutulmak istiyor. Son yılların en kariyerli ve teknik oyuncularından biri olan Icardi, göstermiş olduğu performans ile birlikte taraflı tarafsız herkesin beğenisini topluyor. Galatasaray’dan Icardi’nin takımda kalması için yeni teklif yaptığı gelen haberler arasında bulunuyor. 1 senelik kontrat ile birlikte Galatasaray’a gelen Icardi de takımda son derece mutlu. Oyuncunun üst düzey bir kulüpten teklif almaması durumunda Galatasaray’da kalması bekleniyor. Takımla çok iyi bir uyum yakalayan ve maçlarda gösterdiği performans ile birlikte herkesin takdirini kazanan Icardi, yaşadığı sakatlık sürecinin sonrasında da aynı şekilde yüksek performans göstermeye devam ediyor. Galatasaray maçlarına en yüksek oranlar Joybet firmasında.

Ligde çok fazla maçta yer almamasına rağmen sadece 7 maçta elde ettiği 5 gol ve 4 asistlik performans ile birlikte nasıl bir hücum oyuncusu olduğunu gösterdi. Galatasaray yönetimi ise Icardi’yi gelecek sezon da takımda görmek istediği için oyuncuya yeni kontrat teklif etti. Icardi ise hızlı bir karar almak istemiyor. Sezon sonunda gelecek teklifleri de değerlendirmek istediği için çok daha temkinli yaklaşıyor. Galatasaray taraftarı ise Icardi ile kesinlikle yeni bir sözleşme yapılmasını istiyor. Galatasaray’ın forvetleri arasında çok özel bir yere sahip olan Icardi, yaptığı gol sevinci ile birlikte Galatasaraylı küçük taraftarların da gözdesi olmuş durumda.

PSG 1 Yıl Daha Kiralayacak Mı?

Icardi’nin bonservisi halen PSG’ye ait. Ancak göstermiş olduğu yüksek performans karşısında PSG’nin alacağı karar da merak ediliyor. Bu açıdan “PSG 1 yıl daha kiralayacak mı?” sorusu gündeme geliyor. PSG’nin başka takımlardan alacağı teklifleri de görmesi bekleniyor. Özellikle Icardi’nin Galatasaray’da gösterdiği performansın ardından çok sayıda kulüp, Icardi’yi radarına almış durumda. Bu gelişme ise Galatasaray için kesinlikle iyi değil. PSG’nin kapısını ne kadar fazla kulüp çalarsa Galatasaray için maliyet konusu o oranda artacaktır. Galatasaray ise elindeki imkanları sonuna kadar kullanmak ve oyuncunun Galatasaray’ı tercih etmesini de koz olarak değerlendirmek istiyor.

Icardi’nin 7 maçta 9 gole doğrudan katkı vermesi aranan forvet olduğunu gösteren bir istatistik olarak spor kamuoyunun karşısına çıkıyor. Yorumcular da Icardi’nin kesinlikle takımda tutulması gerektiğini düşünüyor. Galatasaray’ın ön tarafta yakaladığı yüksek kalite ile birlikte zor gibi görünen maçların çok kolay kazanılmasını mümkün kılıyor. Son Fenerbahçe maçında da bu durum yaşandı. Kaliteli ayaklar ve tecrübe bir araya geldiğinde kazanılan pozisyonlarına gole dönmesi çok daha muhtemel hale geliyor. Ayrıca stresi yüksek maçlarda sakin kalarak galibiyete yakın takım olmak da çok kolay oluyor.

Icardi İstanbul’da Mutlu

Icardi hem Galatasaray kulübünde hem de İstanbul iyi zaman geçiriyor. Arkadaşları ile birlikte dışarıda geçirdiği zamandan büyük keyif alan Icardi İstanbul’da mutlu olduğunu her fırsatta bildiriyor. İzin günlerinde İstanbul’u gezen ve arkadaşları ile zaman geçiren Icardi, taraftarın yakın ilgisinden de son derece memnun. Eşi ile ayrılmasının ardından performansındaki dalgalanmadan korkan çok sayıda yorumcu, futbolcunun göstermiş olduğu yüksek disiplin ve konsantrasyondan son derece etkilenmiş durumda. Yönetim de maçlarda göstermiş olduğu performansı çok değerli buluyor.

Taraftarların sevgilisi haline gelen Icardi’nin gol sevinci herkesin kullandığı bir hareket haline geldi. Fenerbahçe maçında attığı golden sonra da aynı sevinci yaşayan Icardi, bu hareketleri ile birlikte Galatasaray tarihine ve taraftarların zihinlerine girmiş durumda. Galatasaray ile PSG arasındaki görüşmelerin sene sonuna doğru hız kazanması ve 1 yıllık kiralamanın daha yapılması hedefleniyor. Başka kulüplerin bu yarışa dahil olması ile birlikte transferin zora girmesi de muhtemel gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir