Kariyerini Doğuştan Çizdi

Kariyerini Doğuştan Çizdi!

Serena Williams’ın hikayesi bir peri masalını andırıyor. Williams’ın babası Richard, inanılmaz ve zorlu olan hikayede önemli bir rol oynuyor. Richard Williams, 1977’de izlediği bir tenis turnuvası finalinde Virginia Ruzic’in 41.000 dolarlık birincilik ödülünü eve götürdüğünü görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Yılda 53.000 dolar kazanan Richard, dört günlük turnuvadan gelen 40.000 dolarlık ödül parasını görünce eve koştu ve karısına iki çocuk sahibi olmaları ve onları tenisçi olarak yetiştirmeleri gerektiğini söyledi. Oldukça gerçek olan ilki, King Richard: Rising Champions’ın 2021 yapımı olarak ön plana çıkıyor. Gerçekten de Richard Williams, kızlarının kariyerlerini Venus ve Serena doğmadan önce planlayan bir baba olarak ön plana çıkıyor.

Çabaları sayesinde Richard, imtiyazsız topluluktan iki dünya yıldızı tenisçi kazanmayı başardı. 10 yaşındaki Venus ve 9 yaşındaki Serena, kızlarının dünyada 1 numara olacağını ilk kez açıkladı. Richard, kızı doğmadan önce hazırladığı 78 sayfalık planını gün be gün uygulamaya koydu. Richard, Williams kardeşlere dört yaşındayken halka açık tenis kortlarında ders vermeye başladı ve 1995’te Venus ve Serena’yı Shreveport tenis turnuvasına götürdü. Çocukluğundan beri spor müsabakalarına ve ırk ayrımcılığına maruz kalan iki kardeş, maddi imkânsızlıklar ve ayrımcılık nedeniyle eğitimde zorlanıyor. Onlar, “Zengin Beyazlar” hareketine göz dikmiş iki zavallı Afrikalı-Amerikalı kardeştir ve bu tür çocuklar için koşullar eşit değildir. Deneme bonusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir