Mobil Vinç

Mobil Vinç

Mobil bir sistem üzerinde her yere hareket edebilen bu vinçler, tekerlekli veya paletli sistemleri sayesinde istenilen hareket ve manevraları yapabilme kabiliyetine sahip vinçlerdir. Bu vinçler özel olarak üretilir ve genellikle kamyon benzeri bir araç ve bir inşaat makinesi entegre edildiğinde ortaya çıkan hibrit görünüme sahiptir. Bu görünüm kullanım amacına göre farklılık gösterir. Mobil Vinçlerin temel amacı, ağır yükleri bir yerden başka bir yere taşımak, hem işçilikten hem de zamandan tasarruf sağlamaktır. Ayrıca mobil vinçlerde güvenlik önlemlerinin uygulanması kolaydır ve kullanımları karmaşık değildir. Mühendislikten inşaata kadar çok geniş bir alanda kullanılan mobil vinçler, ev eşyalarının taşınması gibi basit işlerde de uygulama bulmaktadır. Kiralık vinç ürünleri günümüzde pek çok alanda kişilere faydalar sağlayan günümüzün en önemli hizmet süreçleri arasında ilk sırada yer almayı başarıyor.

Mobil Vinç Nedir, Ne İşe Yarar?

Mobil vinçlerin bakımları hem şasede hem de vinç bölümünde çalışma saatlerine uygun olarak günlük, aylık ve yıllık olarak yapılmalıdır. Çelik tel halat ve bom ucu kesinlikle her gün kontrol edilmesi gereken parçalardır. Dişli sistemindeki ve tekerleklerdeki yağ miktarının kontrol edilmesi her gün kontrol edilmesi gereken şeylerden biridir. Vinç operatörü olan teknik personel kısa süreli muayene yapabilirken, diğer bakım ve muayene faaliyetleri bir makine mühendisi tarafından yapılmalıdır. Mobil vinçlerin bakımları diğer tüm araçlarda olduğu gibi zamanında ve doğru şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

İş makineleri kapsamına giren mobil vinçler, sağlık ve güvenlik kurallarına sıkı sıkıya uyularak hizmete alınması gereken araçlardır. Basit bir örnek vermek gerekirse, mobil vinç kullanırken 24 metreden fazla yaklaşmamalısınız. Olası tehlike, bu küçük kuralın ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır, ancak takip edilmezse çok büyük olabilir. Mobil vinçlerde uyarı levhaları bulunmalı ve uygun donanıma sahip olmayan operatörler tarafından vinç kullanılmamalıdır. Vinç kiralama süreci sırasında en çok tercih edilen vinç türleri arasında mobil vinçler ön plana çıkıyor. Bu vinçler sizlere pek çok alanda avantajlar ve nitelikler sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir