Nba Ve Bi̇dev, Türkiye’de Junior Nba Ligi Kuruyor

NBA ve BİDEV, Türkiye’de Junior NBA Ligi Kuruyor

National Basketball Association (NBA) ve Basketbol için Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV), Jr. NBA Türkiye Ligi oluşturmak amacı ile iş birliği anlaşması imzaladı. Program, ilk yılı içerisinde 11-14 yaş grubunda yer alan tüm erkek ve kızlar için 30 ilk öğrenim okulunun katılımı ile yapılacak. Jr. NBA Türkiye Ligi, Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek olan seçimler ile her okulun bir NBA takımına eşleşmesi ile başlayacak ve sonrasında Aralık ayında gerçekleşecek finalle sona erecek. İşte tüm detaylar…

NBA ve BİDEV, Jr. NBA Türkiye Ligi oluşturmak iş birliği anlaşması imzaladı. Program, ilk yılında 11-14 yaş grubunda erkekler ve kızlar için 30 adet ilk öğrenim okulunun katılımı ile beraberinde yapılmış olacak. Jr. NBA Türkiye Ligi, Ekim ayında gerçekleşecek seçimler ile her okulun 1 adet NBA takımına eşleşmesi ile başlayacak ve hemen ardından da Aralık ayında gerçekleşecek olan final ile sona erecek. Düzenlenen iş birliği anlaşmasına BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Eyal Tarablus ve NBA Avrupa ve Ortadoğu Basketbol Operasyonları Direktörü olarak yer alan Henry Utku katıldı. Bu katılıma dair haber ve gelişmeler canlı bahis siteleri içerisinde en çok okunan habbeler arasında yer aldı.

HASAN ARAT: BU İŞ BİRLİĞİMİZİ İLERLEYEN DÖNEMDE ANADOLU’DA DA HAYATA GEÇİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı olan Hasan Arat, “BİDEV sadece bir vakıf değil, basketbola gönül vermiş, Türk basketbolunun gelişmesine katkı sağlamak için bir araya gelmiş bir aile. Çocuklar ve gençler için fırsat eşitliği yaratarak zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz. BİDEV olarak basketbolu, aydın ve nitelikli bireyler yetiştirmek için bir araç olarak görüyor, ilk adımı BİDEV ve NBA iş birliği ile atarak erkekler ve kızların geleceği için önümüzdeki yıllarda büyüyecek bir BİDEV-Jr.NBA Ligi programının başlangıcının heyecanını yaşıyoruz. Bu iş birliğimizi ilerleyen dönemde Anadolu’da da hayata geçirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerine açıklamalarında yer verdi.

EYAL TARABLUS: TÜRKİYE’DE BASKETBOL VE NBA’İN POPÜLARİTESİ HER GEÇEN SENE ARTIYOR

Türkiye’de basketbol ve NBA’in popülaritesinin her geçen sene daha da çok arttığını dile getiren BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev içerisinde olan Eyal Tarablus, “Basketbol topunu eline alan her çocuk bir gün üzerinde bir NBA takımı forması görmenin hayalini kurar. BİDEV’de bu hayallere uzanan yolculukta NBA ile çalışacak olmaktan gurur duyuyoruz. Jr.NBA Ligi turnuva formatının her okul, çocuk ve koç tarafından hızlıca benimseneceğini ve muhteşem bir sezon olacağına inanıyoruz” diye sözlerini noktaladı.

HENRY UTKU: BÜYÜK HEYECAN DUYUYORUZ

NBA Avrupa ve Ortadoğu Basketbol Operasyonları Direktörü Henry Utku ise yapmış olduğu açıklamada, “Jr. NBA Ligi programını, oyunu öğretme isteğimizi ve genç erkekler ve kızlar için değerlerimizi paylaşan BİDEV ile Türkiye’de başlatıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir