Neden SEO Yaptırmalısınız? SEO Yaptırmanın Faydası Neler?

Başlamak için doğru içerik fikrini seçtiyseniz ve içeriğinizi mantıksal bir H1 ve H2 planına göre yazdıysanız, metinde zaten birkaç kez bazı anahtar kelimelere dokunduğunuzu göreceksiniz, ancak daha fazla anahtar kelime eklemek isteyebilirsiniz. karışım. Anahtar kelimelere ek referanslar eklerken, metnin genel okunabilirliğini etkilemediklerinden emin olun. Yüksek sesle okuyun ve kulağa beceriksiz ve hatta saçma gelmeye başlarsa, muhtemelen birkaç tane çok fazla eklemişsinizdir, bu aynı zamanda anahtar kelime doldurma olarak da bilinir. SEO Metninizde bir anahtar kelimeden birden fazla bahsetmek onun sıralamasına yardımcı olacaktır, ancak yalnızca belirli bir noktaya kadar; Anahtar kelimelerin kullanımı bir metnin genel okunabilirliğini olumsuz şekilde etkiliyorsa, muhtemelen çok iyi sıralanmayacaktır.

Google Web Yöneticisi Matt Cutts, SEO içeriğinin içeriğinizde doğal bir şekilde anahtar kelimelerle çalışmakla ilgili olduğunu söylüyor. Anahtar kelimeler üzerine yaptığı konuşmada, Google’ın beceriksiz veya yapay görünen içeriğe kötü bir sıralama getireceğini çok açık bir şekilde belirtti, bu nedenle potansiyel ziyaretçiler için ilginç içerik yazmak için harcanan tüm zaman, sadece onlar için değil, Google için de iyi harcanıyor! Arama Motoru Optimizasyonu Meta başlığınıza ve meta açıklamanıza resim açıklamanızla birlikte anahtar kelimeler eklemeyi unutmayın. Eğer bunu yapmıyorsanız, bir numarayı kaçırıyorsunuz demektir. Google’da iyi sıralanan SEO içeriği yazmak için rakiplerinize çok dikkat etmeniz gerekir. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili en iyi anahtar kelimeleri ve konuları bulmak için zaman ayırın.

Bu anahtar kelimelerin içeriğinizde yalnızca mantıklı ve ilginç bir şekilde yer aldığından emin olun. Bu anahtar kelimeleri bulmak için, size yardımcı olacak anahtar kelime araçlarını kullanmayı düşünmelisiniz. Bunu yapmak ve arama motorlarındaki rekabeti kontrol etmek, aynı zamanda, arayanların gerçekte ne aradıklarını ve onlara istediklerini vermenin en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak, sıralaması iyi olan ve daha fazla dönüşüm sağlayan SEO içeriği yazmanın en iyi yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir