Panel Cephe Kaplama Sistemin Özellikleri

Bu sistem yüksek binalarda sıkça tercih edilen, bina kabuğunda yaygın olarak kullanılan ve alüminyum giydirme cephe sistemleriyle tasarlanmış olan sandviç panellerdir. Bu paneller hem modern olup hem de dayanıklı ve hafif yapısı ile yalıtımlı iç bölmeleri ile soğuk depolar elde etmek için kullanılır. Yüksek binalarda sıkça tercih edilmesinin nedeni özellikle yüksek binalarda montaj ve hız kolaylığı sağlar.

 Cam veya imalatlarda herhangi bir zarar meydana gelmişse bu zarar gören imalatların kolay ve hızlı bir şekilde onarılması sağlanmış olur. Kalite ve garanti açısından çeşitli imkanlara sahip olan panel cephe kaplama sistemi montaj aşaması da fabrika ortamında gerçekleşir. Ayrıca istenilen farklı desenlerde ve renklerde üretme imkanı sağlayan ve modern çağa uygun farklı dekoratif yüzeylere sahip olması gibi birden fazla çeşidi bulunur.

 Sistemin Sahip Olduğu Avantajlar:

 Bu sistemin zamandan tasarruf etmesi için hızlı montaj özelliği ile öne çıkmaktadır. En önemli öne çıkan özelliği ise yüksek binalarda estetik hoş bir görünüş yaratmasıdır. panel cephe kaplama sistemi için cam montaj ve alüminyum aynı anda yapılır. Yüksek ısı yalıtımı için ise yoğunlaşma riskini ortadan kaldırmak için ısı bariyerli sistemi kullanılır. Ayrıca cephe yalıtım sistemleri ile uyumlu bir kullanıma sahiptir.

 Müşterilerin isteklerini göz önünde bulundurup kullanılacak olan detay ve sistemin cephe özelliklerini müşteriler doğrultusunda hazırlanır. Ayrıca yüksek binalarda yapılmasının bir diğer avantajı da kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasıdır.

 Sistemin Uygulanması:

 Bu sistemin uygulanma aşamasında binaya önceden ızgaralar monte edilmez. Monte işlemi için tek bir panel kullanılıp yatay ve düşey profilleri kapsayacak şekilde gerçekleşir. Cam ve kompozit profilden oluşan sistem fabrika ortamında üretildiği için binaya hazır monte imkan edilmesi sağlanır. Binalarda kullanılacak olan panel cephe kaplama sistemi genellikle camların hazırlanma aşamasında hazırlanmış olup talep edilmesi durumunda sistemlere gizli kanat eklenebilir. Bu açıdan bakıldığında sistemin uygulaması oldukça pratiktir.

 Sistemin Kullanım Ömrü:

 Panellerin uzun ömürlü olması veya yapısını koruması bulunduğu çevre ve iklim şartlarına göre değişir. Panellerin dış yüzeyi sıcaklık değişimlerine ve ışınlara karşı dış çevre şartlarına uygun olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir