Tenis Kursu Almak Kolay Mı

Hobi edinmek ya da tenis spor dalı alanında gelişmek isteyen kişiler tenis kursu hakkında araştırmalar yapmaktadır. Özellikle tenis kurşunda ders almak kolay mı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Tenis kurslarında verilen dersleri alarak vuruşlarınızı geliştirebilirsiniz, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz ya da kapasitenize yeni vuruşlar kaydederek tenis alanında başarılar elde edebilirsiniz.  Her türlü tenis malzemesi ve tenis çantası modellerine tenis market’den ulaşabilirsiniz.

Tenis kurslarından üst seviye verimli ders alabilmek lisanslı antrenörlerden birini seçebilirsiniz. Lisansı bulunan antrenörler, profesyonel, bilgili ve oyun için uygun kişilerdir. Deneyimli ve profesyonel antrenörler tarafından verilen derslerin düzeyleri bulunmaktadır. Bunlar ise başlangıç, orta ve ileri seviyedeki derslerdir. Her mevsimde verilebilen tenis dersleri tüm yaş kitlesine hitap etmektedir. 

Tenis Kursuna Yazılmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Konular 

Teniste gelişmek isteyen kişiler tenis kurslarına yazılmak istemektedir. Ancak her kursun verimli olmayabilmektedir. Bu nedenle tenis kursuna yazılmasan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

 

  • Ders alacağınız antrenörünüzün profesyonel ve deneyimli olması gerekmektedir. Amatör antrenörlerden ders almak sizi geliştirmeyecektir. 
  • Kursta bulunan ve size destek olan kişilerin sizinle olan iletişimi oldukça önemlidir. İyi bir tenis dersi veren antrenörler derse başlamadan önce öğrencilerinin seviyesini ölçmekte ve buna göre bir yol izlemektedir. İhtiyaçlarınıza ve becerilerinize göre sizi yönlendiren antrenörler ile çalışma sağlayınız.
  • Ders veren antrenörün pozitif olması gerekmektedir. Negatif olan antrenörler öğrencilerin hevesini kırabilmektedir. Pozitif antrenörler ise öğrencisinin gelişmesi için motivasyonu sağlamakla birlikte sürekli ipuçları vermektedir.
  • Kursta verilen derslerin modern tenis tekniklerinin kullanıp, kullanmadığını kontrol ediniz. Özellikle son yirmi yıl içerisinde tenis sporunda pek çok teknik gelişmiş ve bu teknikler oyuncuların başarılı olmasını sağlamıştır. İyi bir kurs öğrencilerini klişe tekniklerinden uzaklaştırarak modern ve beceri geliştirecek teknikleri öğretmektedir.
  • Ders bittikten sonra aklınızda soru işareti olarak kalan soruları antrenörünüze iletebilmeniz önemlidir. Aklınızda kalan her soru sizin ilerlemenizi ya da aynı yerde saymanızı belirleyecektir. Bu nedenle kort dışında dahi antrenör hizmeti veren kurslarla anlaşma sağlayınız.
  • Kurstan daha önceden ders alan öğrencilere ulaşarak ya da yorumlarını araştırarak kursun kaliteli tenis dersi verip vermediğini göz önünde bulundurunuz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir